Видавнича Компанія "Воля"

Назимок М.М., Шликов О.К., Супрінович О.С.

Довідник експерта з дорогоцінних металів


Передмова

Шановні користувачі!

Ви тримаєте в руках перше в Україні видання довідника експерта з дорогоцінних металів, який, головним чином, розрахований як для експертів Державної пробірної служби України, так і казенних підприємств пробірного контролю, незалежних експертів та інших працівників, що здійснюють свою діяльність в галузі оцінки дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, виробів з них та матеріалів, що містять дорогоцінні метали.

Довідник буде корисним працівникам ювелірної галузі, споживачам виробів з дорогоцінних металів у пізнавальному та історичному плані.

Дорогоцінні метали, як то золото чи срібло, протягом багатьох століть грали й продовжують відігравати значну роль в економіці кожної країни, тому що вони є не тільки матеріалом для виготовлення предметів розкоші, ексклюзивних предметів, виробів з дорогоцінних металів і т. ін., а й, у разі потреби, дуже швидко можуть бути перетворені на гроші. Тому уряди різних країн для забезпечення власної економічної стабільності, подальшого розвитку й процвітання суспільства завжди були зацікавлені в тому, щоб мати якнайбільше запасів таких металів.

У свою чергу, для здійснення такого обміну та широкого використання ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів усіма споживачами потрібно лише одне— якість дорогоцінних металів та виробів, виготовлених з них, повинна бути, по-перше, гарантовано визначеною, а по-друге, забезпеченою встановленими критеріями якості того часу, в якому веде свою діяльність суспільство. Сьогодні ці питання вирішуються на державному рівні, оскільки існує ряд нормативно-правових актів, які регулюють саме здійснення державного пробірного контролю за якістю дорогоцінних металів та виробів з них. Більшість вимог щодо проведення державного пробірного контролю встановлені ще з історичної давнини. Не втрачаючи актуальності, вони діють і в наш час (насамперед визначення проби).

Проте час невпинно рухається вперед. Не є виключенням й сьогодення. Ювелірна галузь, що пов’язана з використанням дорогоцінних металів та виробів з них постійно знаходиться в творчому доробку. З’являються нові технологічні процеси, за якими впроваджуються більш нові види ювелірних сплавів, зокрема на основі металів платинової групи, та відповідне сучасне технологічне обладнання й устаткування. Звідси — поява нових методик визначення якості дорогоцінних металів із застосуванням більш сучасних матеріалів та обладнання і т. ін. Проте, як і декілька століть тому, головна мета здійснення ефективного пробірного контролю залишається незмінною: споживач  повинен отримати гарантовану державою оцінку якості дорогоцінного металу у будь-якому вигляді.

Даний довідник послідовно, розділ за розділом, надасть допомогу у вирішенні тих чи інших питань, пов’язаних саме із здійсненням державного пробірного контролю за якістю дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, виробів з них та матеріалів, що містять дорогоцінні метали. Окремі розділи є творчою та колективною працею головних експертів як Державної пробірної служби України, так і підприємств пробірного контролю. Використано також відповідну літературу, матеріали численних статей, доповідей головних фахівців за напрямками своєї діяльності, за що велика подяка всім, хто вклав свою частку в створення та написання такого довідкового посібника.

Нарешті слід зазначити, що подібний довідник востаннє видавався ще в далекому 1953 р. за часів СРСР і, звичайно, застарів, тому стало справою професійної честі написати та видати в Україні в новій редакції довідник експерта з дорогоцінних металів (таке видання здійснюється дійсно вперше!), який відповідав би всім сучасним вимогам.

З повагою
М. М. Назимок, О. К. Шликов, О. С. Супрінович

Обсяг — 567 с.

УДК 351.821.075(477):669.21/.23.017
ББК 34.23(4Укр)
ISBN 978-966-8569-56-2

Повернутися до Опису

Книготорговельним організаціям надається знижка.

Замовити та придбати видання можна за адресою:
03113, м. Київ, вул. Полковника Шутова, 9
тел./факс (044) 490-94-54
http://www.voliapub.com e-mail: office@voliapub.com

(c) 2003-2013 Видавнича компанія "Воля"
Розробка WestByte